Reklama
Reklama

Poszerzono zarząd MPK Poznań. Będzie liczyć cztery osoby

Krzysztof Dostatni | fot. MPK Poznań

Rada nadzorcza spółki zdecydowała w piątek o poszerzeniu Zarządu MPK Poznań Sp. z o. o.

Już w styczniu zgromadzenie wspólników postanowiło, że zarząd będzie mógł liczyć cztery osoby: prezesa i trzech członków. Z kolei rada nadzorcza odstąpiła od przeprowadzenia konkursu.

- Mając na uwadze ogromne znaczenie pracy przewozowej realizowanej przez MPK Poznań na rzecz mieszkańców zapadła decyzja aby podwyższyć rangę tego pionu w przedsiębiorstwie i nadzór nad jego funkcjonowaniem powierzyć członkowi Zarządu do spraw operacyjnych. Przejmie on w tym zakresie obowiązki dotychczasowego dyrektora ds. przewozów (stanowisko dyrektora ds. przewozów zostanie tym samym zlikwidowane) - poinformowało MPK.

Rada nadzorcza postanowiła włączyć w skład zarządu Krzysztofa Dostatniego. To długoletni pracownik spółki, obecnie kierownik Działu Nadzoru Ruchu. - Będzie on odpowiadał za sprawną pracę całego pionu mającego bezpośredni wpływ na funkcjonowanie komunikacji miejskiej, a zatem zarówno za przewozy tramwajowe i autobusowe, jak i inżynierię ruchu czy nadzór ruchu - tłumaczy w swoim komunikacie miejska spółka.

Zmiany wejdą w życie 1 czerwca. Prezesem spółki od 1998 roku jest Wojciech Tulibacki. W zarządzie zasiadają również Marek Grzybowski i Jerzy Zalwowski. Za kilka dni dołączy do nich Krzysztof Dostatni.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
12℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
31.88 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro